Когівіс
До статей
Як адаптувати вашого малюка до навантажень?

Чому дитина примхлива?

Ми звикли вважати, що у дітей кризовий період тільки один – підлітковий вік. Але це далеко не так. Такі періоди спостерігаються при досягненні дитиною трьох років, семи років, ну і всім відомого підліткового віку. У ці періоди діти примхливі, у них змінюється часто настрій, вони можуть бути замкнуті і непосидючі, знижується концентрація уваги, можуть спостерігаються вегетативні розлади (запаморочення, порушення травлення, лабільність тиску і пульсу, дихальні розлади). Батьки і родичі звичайно ж дуже переживають з цього приводу і намагаються всіляко допомогти дитині. Але для того щоб допомогти дитині, необхідно розуміти в чому причина його такого стану.

Три роки.

Три роки – це дуже важливий вік в розвитку малюка. Діти в цей період буваю непосидючі, імпульсивні, примхливі і просто некеровані. Батькам іноді здається, що їх дитина робить все їм на зло. Але це далеко не так.

По-перше, в цей період малюк усвідомлює себе як особистість і формує свій світогляд. А по-друге, в цей період відбувається виснаження речовин, які регулюють процеси роботи нервової системи. Це пов’язано з активним розвитком дитини і формуванням у нього мовних навичок.

Як допомогти дитині в цьому віці? У цей період необхідно не загострювати увагу на погану поведінку дитини, а намагатися говорити з дитиною. Необхідно відволікти дитину, намагатися переключити його увагу на іншу активність. Також хорошими помічниками стануть спеціальні засоби, що допомагають відновити баланс роботи нервової системи дитини. Такі засоби допоможуть дитині краще подолати цей кризовий період. Прикладом таких засобів є лінійка нейроадаптогенов – Когівіс і Сілента.

Сім років.

Цей етап також дуже важливий у розвитку малюка. Він стає школярем. У цей період часто відбувається розфокусовка процесів збудження і гальмування в нервовій системі дитини. Такий дисбаланс призводить до суперечок, конфліктів і іноді навіть агресії з боку школяра. Також в цьому віці у дитини формується його соціальна позиція. Адже він вже ходить в школу і став дорослим в своєму розумінні.

У цей період важливо не сперечатися з дитиною, а намагатися пояснювати йому нові правила життя. Також дуже важливо стежити за розпорядком дня малюка. На допомогу прийдуть ті ж засоби, що допомагають адаптувати нервову систему дитини до впливаючих на неї стресів.

Підлітковий вік.

Найбільш складно і важко переживається підлітковий вік. Причому як батьками, так і дітьми. Діти прагнуть дружити зі старшими дітьми, свою думку вони вважають єдино правильним, часто скандалять і взагалі мають дуже лабільний поведінку. Батькам важливо розуміти, що це фізіологічний період у розвитку дитини і ставиться до нього з максимальним розумінням.

Резюмуючи все вищезазначене, важливо зрозуміти, що кризи віку у дітей – це не хвороба, а фізіологічні етапи розвитку. Під час таких етапів дитині можна і потрібно допомогти, як правильним ставленням батьків до цих криз, так і спеціальними засобами, які допоможуть адаптувати нервову систему дитини до різних негативно впливаючих на неї факторів.

img